MIEDŹ

Blachy miedzianeBlachy miedziane
Taśmy miedzianeTaśmy miedziane
Formatki miedziane, bloki miedziFormatki miedziane / bloki miedzi
Pręty miedzianePręty miedziane
Pręty miedziane okrągłePręty miedziane okrągłe
Pręty miedziane kwadratowePręty miedziane kwadratowe
Pręty miedziane sześciokątnePręty miedziane sześciokątne
Płaskowniki - szyny miedzianePłaskowniki - szyny miedziane
Rury miedziane
Kształtowniki/profile miedzianeKształtowniki/profile miedziane
Miedź dla energetykiMiedź dla energetyki
Miedź na pokrycia dachowe i obróbki blacharskieMiedź na pokrycia dachowe i obróbki blacharskie

Molibden i stopy molibdenu

Z molibdenu i stopów molibdenu oferujemy: blachy, taśmy, folie, pręty, płaskowniki, druty, rury oraz elementy złączne...

Rury mosiężne kwadratowe i prostokątne

Oferujemy szeroki asortyment rur mosiężnych kwadratowych i prostokątnych. Rury wykonane są z mosiądzu spawalnego w gatunku CuZn37 (CW508L; 2.0321; M63)...

Profile mosiężne kwadratowe

Oferujemy szeroki asortyment profili mosiężnych o przekroju kwadratowym (rury mosiężne kwadratowe) w zakresie wymiarowym od 5x5x1 mm do 100x100x2 mm. Standardowym materiałem z którego wykonane są profile mosiężne kwadratowe to CuZn37...

Profile mosiężne

Oferujemy szeroki asortyment profili mosiężnych ciągnionych i wyciskanych: rury mosiężne o przekroju kwadratowym, prostokątnym, sześciokątnym...

HOKOTOL - Płyty aluminiowe o wysokiej wytrzymałości

Oferujemy na zamówienie płyty aluminiowe wykonane z wysoce wytrzymałego stopu aluminium - HOKOTOL. Płaty HOKOTOL są przeznaczone min do budowy form rozdmuchowych i wtryskowych, części maszyn i urządzeń wymagających wysokiej wytrzymałości i niskiej wagi...

Blachy miedziane Cu-DHP R240 0,55x1000x2000 mm na pokrycia dachowe

Oferujemy w atrakcyjnej cenie blachy miedziane w gatunku Cu-DHP M2R o twardości R240 odpowiednik wg PN - z4 przeznaczone dla budownictwa...

Taśmy miedziane Cu-DHP R240 (M2R z4) 0,57x680 na pokrycia dachowe

Nowe dostawy taśm miedzianych na pokrycia dachowe w gatunku Cu-DHP R240 (M2R z4) już w magazynie. Mimo znaczących wzrostów cen miedzi na giełdach światowych oferujemy je w konkurencyjnie cenie - sprawdź naszą ofertę.

Blachy cynkowo-tytanowe gołowalcowane DomaZinc

Oferujemy blachy cynkowo-tytanowe DomaZinc przeznaczone dla budownictwa. Oferowana blacha cynkowo-tytanowa DOMAZINC jest wyrobem gołowalcowanym w kolorze naturalnym przeznaczonym na obróbki blacharskie oraz elewacje.

Taśmy cynkowo-tytanowe na pokrycia dachowe

Wprowadzamy do oferty sprzedaży taśmy cynkowo-tytanowe do wykonywania pokryć dachowych i obróbek dekarskich. Oferowana taśma cynkowo-tytanowa DOMAZINC jest wyrobem gołowalcowanym w kolorze naturalnym.

Taśmy i blachy miedziane na pokrycia dachoweOferujemy taśmy miedziane w gatunku Cu-DHP (M2R, SF-Cu, C12200, CW024A) przeznaczone na pokrycia dachowe oraz obróbki blacharskie.

Do wykonywania miedzianych pokryć dachowych stosuje się najczęściej miedź odtlenioną fosforem (symbole miedzi przeznaczonej na pokrycia dachowe wg różnych norm: Cu-DHP, M2R, SF-Cu, C12200, CW024A) w stanie półtwardym (R240, z4). Wytrzymałość na rozciąganie blach i taśm z miedzi przeznaczonych na dachy i obróbki blacharskie wynosi 240÷300 MPa. Najczęściej stosowana jest taśma miedziana o grubości 0,57 lub 0,60 mm. Przy ciężarze właściwym miedzi który wynosi 8,9 g/cm3, waga 1 m2 blachy (taśmy) wynosi około 5,4 kg. Oferowana miedź na pokrycia dachowe jest wyrobem wyżarzanym i walcowanym na zimno dzięki czemu charakteryzuje się doskonałą plastycznością a zarazem posiada dobre własności wytrzymałościowe.

Blachy i taśmy miedziane mogą być łączone w technologiach:
  • połączenia na rąbek leżący pojedynczy,
  • połączenia na rąbek leżący podwójny,
  • połączenia blach na uskoku,
  • pokrycia z łączeniem na listwach,
  • połączenia na rąbek stojący.
Z miedzi wykonuje się także wszelkie akcesoria wykończenia dachu: rynny wiszące, rury spustowe, rynny stojące, detale ozdobne, systemy odwadniajace, wykończenie lukarn, miedziane panele dachowe itp.

Blachy i taśmy miedziane są także wykorzystywane na pokrycia fasad, do produkcji paneli fasadowych, oraz na inne obróbki budowlane.

Oferowane blachy i taśmy z miedzi pod wpływem czynników atmosferycznych utleniają się tworząc najpierw brązową warstwę oksydacyjną, która stopniowo przemienia się w zieloną patynę. Patyna powstająca na powierzchni miedzi zabezpiecza ją przed dalszymi zmianami chemicznymi zachodzącymi w skutek działania warunków atmosferycznych.

Blachy i taśmy miedziane są pakowane na paletach drewnianych. Taśmy na palecie układane są zazwyczaj z osią poziomą ("okiem w bok") i owijane folią stretch lub termokurczliwą.

W ciągłej sprzedaży oferujemy taśmy w rozmiarach: 0,57x680mm w kręgach o wadze około 300kg; oraz 0,60x1000mm. Blachy miedziane w wykonaniu na pokrycia dachowe oferujemy w grubości 0,55 oraz 0,60 mm w formacie 1000x2000mm.

Istnieje możliwość zamawiania taśm miedzianych i blach na pokrycia dachów w innych grubościach, szerokościach, długościach oraz innej wadze kręgów.

Taśmy i blachy miedziane dla budownctwa są wykonywane zgodnie z europejską normą: PN-EN 1172:1999 Miedź i stopy miedzi. Blachy i taśmy dla budownictwa.

Na podstawie Decyzji Komisji Europejskiej nr 94/611/EC dotyczącej klasyfikacji wyrobów budowlanych w zakresie reakcji na ogień - miedź i stopy miedzi należą do klasy A1 - "wyroby uznane za niepalne bez konieczności prowadzenia badań". Zostały sklasyfikowane jako niepalne produkty budowlane.

Więcej informacji technicznych o miedzi, blachach i taśmach miedzianych na pokrycia dachowe jest dostępnych pod poniższym linkiem:
Miedź Cu-DHP (M2R)

Metale kolorowe dla energetyki | Stabilizacja gruntu | Blachy cupalowe - kupalowe

Niektóre nazwy są zastrzeżonymi znakami towarowymi poszczególnych producentów. Nie jesteœmy związani z żadnym z producentów. Nazwy wymienione są wyłącznie w celach informacyjnych, aby pomóc w identyfikacji produktów zgodnych z wymienionymi specyfikacjami.